Historie a vývoj společnosti Biofaktory

2014

5.6.2014 došlo k odprodeji části podniku firmě Canvit s.r.o. Předmětem prodeje je kompletní výrobní a distribuční část závodu se zaměřením na kompletní krmiva a krmné doplňky pro koně, psy, kočky a exotická zvířata. Jedná se především o produkty pod značkami Canvit, Felvit, Nutrican, Nutrihorse a PAVO.

2010

Od 1.3. se společnost Trouw Nutrition Biofaktory s.r.o. stala výhradním distributorem superpremiových hypoalergenních krmiv pro psy značky Arion.

2009

Společnosti skupiny Biofaktory vystupují pod novými názvy: ČR – Trouw Nutrition Biofaktory, SR – Trouw Nutrition Slovakia.

2008

1.8.2008 došlo k odprodeji 100% podílu ve společnostech Biofaktory Praha, s.r.o. a Biofaktory, s.r.o. na Slovensku, stejně jako majoritního podílu akcií INTEGRA, a.s. nadnárodnímu holdingu Nutreco B.V. se sídlem v Nizozemí. Tímto krokem se skupina podniků Biofaktory stala součástí Trouw Nutrition International, divize holdingu Nutreco zaměřené na výrobu premixů a speciálních krmiv.

2004

Společnost Biofaktory Praha, s. r. o. zastupuje české výrobce krmiv a premixů v evropském sdružení FEFAC a chovatele drůbeže v Evropské komisi výživy při WPSA. V r. 2004 byl pracovník společnosti zvolen víceprezidentem evropského sdružení FEFAC.

2001

Založena dceřinná obchodní společnost BIOFAKTORY s. r. o. v Rusku.

2000

Akvizice akciové společnosti INTEGRA Žabčice.

1994

Založena dceřinná společnost BIOFAKTORY, s. r. o. ve Slovenské republice.

1992

V rámci velké privatizace státních podniků a výzkumných ústavů vytvořena nová společnost BIOFAKTORY PRAHA, s. r. o.

1973

Vytvořen Výzkumný ústav pro biofaktory a veterinární léčiva jako vývojová základna pro farmaceutické výrobní podniky koncernu SPOFA. Výzkum byl zaměřen na tři oblasti:

  • výživa zvířat při použití vitaminů, aminokyselin, enzymů, stimulátorů růstu, antioxidantů a minerálních látek,
  • vývoj veterinárních léčiv na bázi antibiotik, antikokcidik, antihelmentik, imunomodulátorů, intramamárních léčiv a přípravků na podporu reprodukce,
  • šlechtění kmenů pro fermentaci antibiotik, antikokcidik a jejich poloprovozní výroba.

1968

Vznik Výzkumného ústavu pro biofaktory. Ústav prováděl výzkum obecné výživy zvířat, vitaminů, aminokyselin a minerálních látek a šlechtění kmenů pro fermentační výrobu antibiotik a antikokcidik. Výsledky výzkumu byly výrobně realizovány ve farmaceutickém koncernu SPOFA v podobě premixů krmných aditiv, které byly dodávány do krmivářského průmyslu.

1968

Ministerstvem zemědělství Československa zřízena Výzkumná laboratoř pro biochemii a antibiotika v Praze -Horních Počernicích. Účelem laboratoře bylo zajistit pro vznikající velkochovy hospodářských zvířat ochranu zdraví a doplnit výživu o vitaminové a antibiotické doplňky.